קטלוג 2012 קטלוג 2013 עודפים

מאמרים

להרגיש טוב בבגד ים

מאמרים >>

 


הקיץ כבר החל, הטמפרטורה מיום ליום עולה, וזה הזמן להכריז רשמית על פתיחת עונת הרחצה! חוף הים והבריכה, נראים כמו מינימום מסלול של תצוגת אופנה... קצת קשה להשתלב בתוך כל הנוף הזה, כשאין לך את המידות הנכונות או איזה בגד-ים חדש וטרנדי להשוויץ בו בפני כל השכונה... נמאס לך למחזר כל שנה את אותו בגד ים ישן? או שאולי את פתאום לא הכי שלמה עם הכמה קילוגרמים העודפים שהעלית בחורף האחרון?בואו ננפץ שנייה מיתוס – בגד ים, למרות הדעה הרווחת, זה דבר שתאמינו או לא - יכול להחמיא לכל אחת. לא צריך להיות עם גוף של דוגמנית על כדי ללבוש אותו. ממש כמו שבחנויות הבגדים  שמים דגש על כך שהחוכמה היא להתאים את הבגד הנכון לנתונים הטבעיים של הגוף, כך גם בגזרת בגדי הים – צריך להתאים אותו בצורה מושלמת לגוף, אם זה מבחינת הצבע שלו, ההדפס והגזרה.

לכבוד הקיץ אספנו לכבודכן, כמה טיפים  של  – סטייליסטים ומעצבות שמבינים דבר או שניים באופנה – אז הנה המדריך השלם איך לבחור לעצמך  בגד ים

 

  • בעלות חזה קטן, מומלץ שילכו על חזיית משולשים בסיסית, חזיית סטרפלס, או על חזיית פוש-אפ, שממלאה את החזה ומעניקה לו מראה עשיר יותר ושופע.
  • בעלות חזה גדול ושופע, כדאי שילכו על בגד ים שנסגר מסביב לצוואר בגזרת קולר. בגד ים שכזה, יוצר מקדימה מחשוף "וי" שהוא מחמיא יותר לבעלות חזה גדול. החזה אינו נראה דומיננטי מדי ונפול. אפשר גם להשתמש בחזיות שיש להן תמיכה של קשתות (ברזלים) מתחת לחזה.
  • בעלות בטן, או אגן ירכיים רחב כדאי שילכו על בגד ים שלם, תחתון בגזרת מכנסונים או תחתון בגזרה גבוהה. גזרות מסוג אלו יצליחו להסוות את אזור הבטן, וליצור אשליה של בטן יותר שטוחה. קיימות עכשיו גזרות חדישות כמו טנקיני ומונוקיני (בגדי ים שנראים כמו בגד ים שלם, אבל חושפים את הבטן משני צידיה וגם את הגב). הטנקיני והמונוקיני, יכולים להיות אחלה פתרון לבעלות בטן שרוצות משהו יותר חדיש ומעוצב.
  • מבחינת הצבעים, לבחורות רזות, יתאים מן הסתם כל צבע או הדפס (גם צבעים זרחניים ועזים). בחורות מלאות, עדיף שילכו על גוונים שהם כהים יותר (כמו חום, כחול או שחור). בעלות חזה גדול שרוצות להסב את תשומת הלב מן החזה – כדאי שילכו על בגד ים עם הדפס גדול שיוצר אשליה של שטח קטן יותר ומטשטש את אזור החזה. 

ועכשיו אחרי שקניתן בגד ים, בהרבה מאד כסף, ואתן רוצות לשמור עליו ממש כמו  או לפחות עד העונה הבאה, הנה עוד כמה טיפים לתחזוקה נכונה של בגד הים:

·         נכון, שזה טיפ שלא ממש ניתן ליישום, אבל בכל זאת מומלץ להשתדל כמה שניתן מלחשוף את הבגד ים לשמש, כי השמש מזיקה לסיב הסינטטי של הבד וגורמת לו לדהות.

·         אחרי טבילה בבריכה (שיש בה כלור) או טבילה בים (שיש בו מלח) כדאי לשטוף את עצמכן ואת הבגד ים תחת מים קרים כיוון שכלור ומלח, הם חומרים שמזיקים לסיב של הבד.

·         מבחינת "משטחי רביצה" – חול הוא משטח שאינו ממש ידידותי לבד שממנו עשויים בגדי הים. דשא רגיל, עלול לגרום לבגד ים להיצבע בירוק, וגם דשא סינטטי עלול לפגוע בסיב של הבד ולשרוט. לפיכך, על כל משטח רביצה, אם שוכבים או משתזפים, כדאי לפרוש קודם כל מגבת כדי להרוס כמה שפחות את בגד הים.

·         כדאי לכבס את הבגד ים, ישירות אחרי שחוזרים מן הבריכה או מן הים ולא לחכות עם זה יותר מדי, כיוון שאסור להשאיר את בגד הים לח ליותר מדי זמן.

·         כדאי לשטוף את הבגד ים במי ברז קרים, ועם כמה שפחות סבון – רצוי לא לשטוף בגד ים במכונת כביסה.

·         אחרי השטיפה, יש להניח לבגד ים להתייבש במקום מוצל ולא בשמש, כיוון ששמש תגרום לצבעים של  בגדי ים  לדהות.

 

 

 

חזרה